Faipari gépek a KENTECH KFT.-től
Helios2 1S faszárító szabályzó automatika

468 388 Ft

Helios2 1S faszárító szabályzó automatika

468 388 Ft

Helios faszárító szabályzó automatikával a szárítás teljes ciklusa automatikusan levezényelhető a megadott induló-, valamint a kívánt vég- és folyamatparaméterek segítségével.

Szállítási idő: 1-3 hét

Helios faszárító szabályzó automatikával a szárítás teljes ciklusa automatikusan levezényelhető a megadott induló-, valamint a kívánt vég- és folyamatparaméterek segítségével.
A szabályzó 5 fázisra osztja a szárítási ciklust és automatikusan tér át a következő fázisra, amikor a továbblépéshez szükséges feltételek megengedik. Az elért fázist a mikrovezérlő memóriájában rögzíti úgy, hogy áramkiesés esetén a szabályzó onnan folytatja a ciklust, ahol az megszakadt.
Az automatika egy egyszerű programozást követően (induló-, folyamat- és végparaméterek) teljesen automatikusan vezényli le a szárítási folyamatot a program betöltése után (legyen az egy előre betáplált, vagy egy a felhasználó által megírt program).
Az elektromos doboz IP55 védettséggel rendelkezik. A szondaelosztó doboz burkolatán belül található a kamraszonda értékeinek pontos mérését elősegítő jelerősítő, ennek következtében a szabályzóegység elhelyezhető a szárítótér közvetlen közelében, ott is, ahol magas hőmérséklet hatásának van kitéve.
Műszaki alapadatok:
Tápfeszültség: 220V 50/60Hz
Felvett teljesítmény: 20W
Megengedett környezeti hőmérséklet: -20 / +500C
Hőmérséklet felbontóképesség: 10C
Hőmérsékletszenzor: NTC termisztor
Fanedvesség méréstartomány: 8-90%
Egyensúlyi nedvességtartalom méréstartomány: 5-30%
Egyensúlyi nedvességtartalom szenzor: cellulóz lapocska
Nedvesség felbontóképesség: 1%
Fanedvességszondák száma: 4 db
EMC szenzorok száma: 1 db (2db a /2S verziónál)
Hőmérsékletszenzorok száma: 1db (2db a /2S verziónál)
Kapcsolók (relék) kimenetek: 6 (ventilátor irány, fűtés, párásítás, szellőztetés és vészjelzés)
Kimenetek (relék): 10A – 220V ~
Szabályzó méretei: 250x250x135mm
Fontosabb szoftver tulajdonságok:
– automatikus szárítási folyamat 5 fázisban
– fagyveszély-figyelmeztetés-funkció a berendezés védelme érdekében
– alarmjelzés, hang és fényjel a displayen
– automatikus ki/bekapcsolás alarmjelzés esetén
– légparaméterek (hőmérséklet, egyensúlyi fanedvesség) gradiensének szabályozása a mindenkori fanedvesség alapján
– 80 db előre kidolgozott (fafaj, szárítási intenzitás, vastagság) szárítási program
– 19 db a megrendelő által betáplálható programhely

Rendelhető opciók:
– Dupla hőmérséklet- és EMC-mérő szonda (HELIOS-2S)
– Számítógép vezérlő/szabályzó-szoftver Woodwizard2
– Hosszabb szondakábel

Értékelések

Még nincsenek értékelések.

Csak bejelentkezett és a terméket már megvásárolt felhasználók írhatnak véleményt.